بازاریابی اینترنتی

//بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی از دو کلمه ی بازاریابی و اینترنتی تشکیل شده است که بازاریابی به هر فعالیتی گفته می شود که باعث حفظ و جذب مشتری می شود و بازاریابی اینترنتی نیز به معنای حفظ و جذب مشتری با استفاده از اینترنت است.

در کسب و کارهای سنتی، روال کار به این صورت است که پس از این که کسب و کار راه اندازی می شود در قدم اول صاحبان مشاغل به دنبال جذب مشتری و حفظ آن باشند که ما به این روند بازاریابی می گوییم. اما امروزه با نفوذ گسترده ی اینترنت در زندگی افراد و همچنین افزایش چشمگیر کاربران اینترنتی، بسیاری از کسب و کارها برای افزایش مشتریان خود به سمت استفاده از اینترنت به عنوان ابزاری برای بازاریابی روی آورده اند، یعنی به جای این که به طور مستقیم در فضای حقیقی به دنبال جذب مشتری باشند، در فضای مجازی به دنبال جذب هر چه بیشتر مشتریان خود هستند.

 

چه اقداماتی را برای بازاریابی اینترنتی انجام دهیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای افرادی که می خواهند از بازاریابی اینترنتی برای افزایش مشتریان خود استفاده کنند ایجاد می شود این است که برای این که از طریق این روش بازاریابی استفاده کنند باید چه اقداماتی را انجام دهند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش های مختلفی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بازاریابی اینترنتی در فضای اینترنت نیاز به این دارد که شما فضایی در اینترنت داشته باشید تا بتوانید بازاریابی کنید که این فضا، همان سایت شما خواهد بود. برای این که شما بتوانید از وب سایت خود استفاده کنید باید برای وب سایت خود ترافیک ایجاد کنید که در واقع ایجاد ترافیک برای وب سایت یکی از اهداف بازاریابی اینترنتی است.

نکته ی دیگری که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که ایجاد ترافیک برای وب سایت یکی از اهداف بازاریابی محسوب می شود، شامل دو روش درون گرا و برون گرا است. در صورتی که افراد بخواهند از روش بازاریابی درون گرا استفاده کنند، بیشتر به تولید محتوای سودمند برای مخاطبان خود توجه دارند، در ضمن توجه داشته باشید برای این که محتوایی که تولید می کنید در روند بازاریابی اینترنتی شما موثر واقع شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و این که به این روش از بازاریابی اینترنتی که با استفاده از محتوا انجام می شود بازاریابی محتوا گفته می شود.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از آن برای بازاریابی اینترنتی استفاده کنید استفاده از شبکه های اجتماعی است. امروزه به دلیل افزایش کاربران گوشی های هوشمند، استفاده از شبکه های اجتماعی نیز افزایش یافته است و حتی به نوعی می توان گفت که امروزه شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی مردم را تشکیل می دهد. به همین دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی می تواند تاثیرات چشمگیری را بر روند بازاریابی اینترنتی شما داشته باشد.

شما می توانید در شبکه های اجتماعی با تولید محتوای های گوناگون و البته متناسب با کسب و کارتان فعالیت داشته باشید، البته نکته ای که در این جا باید به آن توجه داشته باشید این است که در تولید محتوا در شبکه های اجتماعی که به منظور بازاریابی اینترنتی انجام می شود باید به ارزش و اعتبار برند خود دقت کنید و به آن پایبند باشید.

تا این جا در مورد بازاریابی اینترنتی به روش درون گرا صحبت کردیم و همان طور که متوجه شدید این روش ها، هزینه ی چندانی برای صاحبان مشاغل به همراه ندارد و افراد می توانند با استفاده از این روش ها، بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشند و به سود مورد نظر خود دست پیدا کنند.

نوعی دیگر از بازاریابی اینترنتی نیز وجود دارد که بازاریابی اینترنتی برون گرا نام دارد که در این روش شما نیاز خواهد بود برای بازاریابی خود هزینه ای بیشتر از بازاریابی درون گرا صرف کنید. برای مثال تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو یکی از این روش ها است.

اما اگر بخواهیم به طور کلی روش های بازاریابی اینترنتی را مورد بررسی قرار دهیم باید به روش های زیر اشاره کنیم:

  • خبرنامه و ایمیل تبلیغاتی
  • فعالیت و انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، لینکداین و …
  • سئو و بهینه سازی وب سایت: یعنی اگر جستجویی برای عبارت کلیدی که در مورد وب سایت شما انجام شود وب سایت شما جزو نتایجی باشد که در صفحه ی اول گوگل قرار می گیرد.
  • تبلیغات کلیکی مانند گوگل ادورز: برای این که شما بتوانید از تبلیغات کلیکی در گوگل ادورز استفاده کنید باید مبلغی پول به گوگل پرداخت کنید تا سایت شما را برای عبارات کلیدی مورد نظر در صفحه ی اول گوگل نمایش دهد.
  • بازاریابی محتوا: یعنی برای کاربران وب سایت و مشتریان خود محتوای با کیفیت و سودمندی تولید کنید.
  • تبلیغات اینترنتی نیز یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی است و به این صورت است که در سایت ها و اپ های پر بازدید، تبلیغات برای سایت تان انجام شود.
توسط | 2019-07-13T07:21:45+00:00 جولای 13th, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید