تاثیر تبلیغات اینترنتی در کسب و کار

//تاثیر تبلیغات اینترنتی در کسب و کار

تاثیر تبلیغات اینترنتی در کسب و کار

در مقایسه با تبلیغات سنتی تبلیغ  در اینترنت دارای مزایای مهمی میباشد . از آن جمله می‌توان به ایجاد ارتباط دو طرفه با مخاطب توانایی ،هدف گیری ایستا و پویای مشتریان ،ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات ،قابلیت اندازه گیری و ردگیری بالا ،دسترسی جهانی و شبانه‌روزی آگهی و قابلیت فروش و همچنین ارسال و نگهداری و به روز رسانی آسان اشاره کرد .همچنین در تبلیغ اینترنت هزینه به مراتب کمتر از رسانه‌های دیگر است .

شرکت‌های تجاری اگر می‌خواهند در عرصه فعالیت حضور چشمگیری داشته باشند و موقعیت خود را در بازار را ارتقا بدهند چاره ای به جز به‌کارگیری این نوع تبلیغات نخواهند داشت در ارتباط با شرکت هایی که در سطح جهانی می‌خواهند فعالیت کنند این امر دارای مصداق بارز تری خواهد بود. تبلیغات اینترنتی دارای اشکال مختلفی هستند که هر نوع آن ویژگی منحصر به فرد خود را دارد با توجه به نوع محصول و ویژگیهای مخاطبان و از همه مهمتر هدف تبلیغات باید شکل مناسب تبلیغ اینترنتی انتخاب شود.

 

از جمله مدل های تبلیغات اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 مدل کسب و کار مبتنی بر محتوا

 بر اساس این مدل از کسب و کار اینترنتی باید ناشران اینترنتی محتوای ارزشمند و مهم برای مخاطب خود را تهیه کنند و ترافیک سایت خود را بالا ببرند در این مدل تلاش اصلی مدیران سایت ها معطوف به فراهم آوردن مطالب جالب برای افزایش ترافیک سایت خود میباشد.

 

 مدل مبتنی بر ارائه خدمات متنوع اینترنتی

 در این مدل ناشران اینترنتی برای مخاطبین خود خدمات متنوعی را فراهم می کنند که می توان به استفاده از پست الکترونیک، پیغام رسان ها و یا اتاق های گفتگو اشاره کرد. میزان موفقیت سایت در این روش به کیفیت خدمات ارائه شده بستگی دارد چه تعداد مخاطبینی که از استفاده می کنند با میزان کسب درآمد تبلیغاتی این شرکت ها رابطه کاملا مستقیمی دارد.

 

 مدل مبتنی بر فراهم آوردن امکان جستجوی سایت های مختلف

 در این مدل خدمات را به کسانی که در جستجوی موضوع یا مطلب خاصی هستند ارائه می دهند سایت های مبتنی بر این مدل با فراهم کردن امکان جستجو در میان سایت های مختلف و طبقه بندی سایت ها بر اساس محتوای شان این کار را انجام می دهند.

 

 مدل مبتنی بر ارائه خدمات تبلیغاتی

 در این مدل شرکت ها خدماتی را که ارائه میدهند در اینترنت تبلیغ می‌کنند .این خدمات شامل کمک به یافتن مکان مناسب جهت نمایش تبلیغ و همچنین طراحی تبلیغ است بسیاری از این شرکت‌ها اندازه گیری های مربوط به اثربخشی تبلیغات و همچنین ردگیری تبلیغات را نیز با این روش انجام میدهند.

 

 مدل مبتنی بر شبکه تبلیغاتی

 تبلیغات شرکت ها فضاهای ناشران اینترنتی را در معرض خرید تبلیغ دهندگان می گذارد و بعد از خرید یا اجاره آن فضاها از سوی تبلیغ دهندگان به عنوان حق العمل درصدی را دریافت می کنند.

 

 تبلیغات بنری

 بنر ها از پر استفاده ترین شکل تبلیغات اینترنتی هستند  دراین شکل از تبلیغات استفاده از ابزار و روشهای نوین تاثیر بسیار زیادی داشته است تبلیغات بنری نقش مهمی در افزایش قابلیت های تصویری علائم تجاری و همچنین نام ها دارد می توان گفت که در شرایط یکسان برای مشهور شدن نام تجاری شرکت ها تبلیغات آنلاین بنرها تاثیر بسزایی دارد.

 

 متداول ترین اشکال تبلیغات اینترنتی به دلیل هزینه کم در طراحی و پست و بنر ها هستند .به طور کلی بنر ها به دو صورت ثابت و متحرک طراحی می گردند.

 

 بنر های ثابت

 بنر تبلیغ به صورت یک تصویر را در اندازه ثابتی به مخاطب ارائه می شود بنرها در اغلب سایت ها به نمایش گذاشته می‌شود که نرخ رویت بالایی دارند اما نرخ کلیک در آنها پایین است.

 

 بنر های انیمیشن دار

 این بنرها جزو بنر های ثابتی هستند که در طراحی و ساخت آنها از فناوری انیمیشن استفاده شده است .این نوع از بنرها غالباً دارای نرخ کلیک بالاتری هستند. بنرهای ثابت انیمیشن دار برای معرفی نام تجاری یک محصول هر دو ابزارهای بسیار مناسبی هستند.

 

 بنرهای تعاملی: بنرهای تعاملی که به تازگی بسیار مشهور شده اند برای کاربران این امکان را ایجاد می‌کنند که با تبلیغ کنندگان ارتباط دوطرفه را برقرار کنند امروزه در سایتها غالباً برای خرید و ثبت نام های اینترنتی و مواردی از این دست استفاده می شود

.

 مزیت های تبلیغات اینترنتی

  • ایجاد ارتباط  دو طرفه:تبلیغات اینترنتی بین مخاطب و تبلیغ کننده یک پل ارتباطی ایجاد می کند. مخاطبان علاوه بر اینکه تبلیغات را دریافت می‌کنند بلکه قادر پاسخ به سوالات خود را در مورد آن به تبلیغ کننده ارجاع دهند.

 

  • یک پیوند مستقیم به لیست محصولات ایجاد میشود: تبلیغات اینترنتی با یک پیوند مستقیم برای مخاطبان دسترسی به اطلاعات محصولات مرتبط را فراهم می کنند که منجر به افزایش تعاملات تجاری می‌شود.

 

  • دسترسی جهانی و شبانه‌روزی :تبلیغات اینترنتی در تمام روزها و ساعات سال در دسترس می باشند که این امر سبب می گردد تا قابلیت مشاهده این تبلیغ افزایش یافته و در بازار گسترش پیدا کند.

 

  • ارسال نگهداری و به روز رسانی آسان :تبلیغات اینترنتی به علت این که دارای ویژگی‌های نگهداری و به‌روز رسانی و نمایش آسان است باعث می‌شود تا فرایند تهیه و اجرای تبلیغات کاهش یابد.

 

  • قابلیت بالای اندازه گیری و ردگیری :از آنجایی که تبلیغات اینترنتی دارای ماهیت دیجیتالی هستند از اندازه گیری و قابلیت ردگیری زیادی برخوردار می باشند که برای ارزیابی عملکرد و سنجش اثربخشی تبلیغات اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

  • قابلیت فروش در تبلیغات اینترنتی :در تبلیغات اینترنتی بعد از به نمایش گذاشتن آگهی در سایت بلافاصله می توان محصول و خدمات را به فروش رساند .
توسط | 2019-03-03T14:21:46+00:00 مارس 3rd, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید