تولید محتوا

//تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا تنها از نوع متن و نوشته نیست بلکه فراتر از متن ونوشته هم می تواند باشد. تعاریف مختلفی برای عنوان تولید محتوا وجود دارد برای مثال: آوینا کائوشیک در تعریفی برای تولید محتوا بیان می‌کند: محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزشی می‌افزاید. این ارزش‌ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن آن‌ها، سرگرم کردن آن‌ها و آموزش فراهم می‌شود. در تعاریف دیگر آمده است که: تولید محتوا ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان از طریق یک کانال و در یک فرم خاص است.

تولید محتوا موضوع بسیار مهمی در رتبه وب سایت  است به طوری که تولید محتوا است که تعیین می کند هر وب سایت در چه جایگاهی است و اگر  وب سایت مورد نظر تولید محتوای بسیار خوبی داشته باشد رتبه ی وب سایت به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند. به همین علت اکثر مدیران وب سایت ها باید بخش هایی داشته باشند که مختص تولید محتوای وب سایت باشد یعنی به این صورت که افرادی استخدام می کنند که تمام وقت خود را به تولید محتوا اختصاص داده باشند و سعی می کنند که برای تولید محتوای وب سایتشان افراد با تجربه ای را استخدام کنند.

 

نکات کاربردی:

تمامی نکات پایه که باید در تولید محتوا به آن دقت شود

  • کلمات کلیدی اصلی و فرعی:

یکی از نکات فنی مهم در تولید محتوا به کار بردن کلمات کلیدی داخل وب سایت می باشد. برای نوشتن متن های یک وب سایت یا به عبارت دیگر برای تولید محتوا بایستی ابتدا لیست کلمات کلیدی که می خواهید را بنویسید و سپس برای نوشتن شروع کنید این کلمات و عبارتی که در لیست هستند را از مرورگر های مختلفی مانند گوگل جستجو کنید.

علاوه بر گوگل ابزارهای بسیاری در زمینه ی دادن اطلاعات و مرورگرها وجود دارند که می توانید بهترین آن را انتخاب کرده و کلمات کلیدی را در آن جستجو کنید. با این حال بهتر است بدانید یکی از بهترین ابزارها و وبسایت ها که کار جستجو کردن آن را به خوبی انجام می دهد گوگل است، زیرا که علاوه بر دادن مطالبی که به تولید محتوا کمک می کند از این لحاظ که بهترین عبارتهای که دارای بیشترین میزان جستجو هستند را به شما نشان می دهد نیز در نوع خود بسیار ارزشمند و مفید است.

حتی می توانید برای تهیه لیست کلمات کلیدی، کلماتی که مدنظر شماست را در این مرورگر بنویسید و کلماتی که مرتبط با بیشترین جستجو را بیابید.

  • روان بودن محتوا:

باید دقت داشت که حتما در چند مقاله متفاوت به بررسی موضوع بپردازید. گاهی بعضی از موضوعات هستند که با اینکه یک کلمه است ولی احتیاج دارد که از چندین جنبه برای موضوع مورد نظر توضیح داد. در این باره هم می توانید در هر مقاله، روش ها و ایده های مختلف را توضیح دهید. این نکته را باید ذکر کرد که بایستی ایده های شما جنبه های مختلفی داشته باشند نه اینکه دنباله همان موضوع ها وایده های مقاله های دیگر باشند.

  • عنوان بندی:

برای این کار باید کلماتی را به عنوان انتخاب کنیم که حداقل کلمات کلیدی اصلی را پوشش دهد یا اینکه عنوانی باشد که وب سایت شما جزء اولین وب سایت های جستجو شده ی مرورگر باشد.

  • طراحی عناوین مرتبط
  • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط:

بهتر است در جملات اول و دوم کلمات کلیدی استفاده شود

  • علامت گذاری ها:

ویرگول، نقطه، بولت و شماره گذاری ها در تولید محتوا نقش مهمی دارند که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

  • ارائه محتوای با کیفیت:

یکی از مشکلات اصلی اکثر محتواهای وب سایت ها این است که مطالب کاملا تیتروار و بدون بیان جزییات مطرح می شود. در این باره باید تذکر داد اگر به تولید محتوا می پردازید باید سعی کنید تمامی اطلاعات و مسائل جزئی آن را نیز بیان کنید. جزیی پرداختن به موضوع اصلی باعث تمایز وب سایت شما می شود.

  • از نظر کپی نبودن، قدرت انتقال مفاهیم، تخصصی بودن:

بهترین مقالات تولیدی دیگر وب سایت را مد نظر خود قرار دهید، زیرا همیشه افراد متخصصی برای دیگر وب سایت ها می نویسند (به ویژه وب سایت های تخصوصی). شما باید این افراد وهم چنین وب سایت های تخصوصی که در آنها تولید محتوا می کنند را پیدا کنید و مطالب آنها را در وب سایت خود قرار دهید. این کار را باید به طوری انجام دهید که به شیوه و نگارشی متفاوت محتوای آنها را با ذکر منبع در بخش مقالات خود قرار دهید. البته بهتر این تکنیک را هفتگی یا ماهانه انجام دهید.

میتواند از منابع انگلیسی تحقیق شود و بعد از آن متن نهایی را ترجمه کرد یا اینکه از ابتدا تا انتها از منابع انگلیسی تحقیق شود. همینطور تولید محتوا می تواند بخشی انگلیسی و بخش دیگر فارسی باشد.

در نهایت باید عنوان کرد که:

کاربران، ساعت هایی زیادی را دراینترنت تلف می کنند تا بتوانند مطلب مورد نیاز خود را پیدا کنند، اگر شما بتواند نیازهای اصلی آنها را از طریق تولید محتوا مورد پوشش قرار دهید، می توانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید.

توسط | 2019-07-21T13:39:57+00:00 جولای 21st, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید