دیجیتال مارکتینگ

//دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

منظور از دیجیتال مارکتینگ به همه کارهایی گفته می شود که برای تبلیغ کردن محصول و یا خدمت با بهره گیری از ابزارهای دیجیتالی استفاده می شود . در زمان قدیم نیز روش های بازاریابی بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گرفته است و اما بسیاری از این روش ها امروزه منسوخ شده است و روش های جدیدی جای آن را گرفته است .

دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده کردن از همه ابزارهایی که در ایتنرنت وجود دارند و به این ترتیب از دنیای دیجیتال برای بازاریابی استفاده می شود . بیش تر در این بازاریابی از رسانه های اجتماعی استفاده می شود و رسانه اجتماعی به ابزارهای اساسی در این نوع از بازاریابی تبدیل می شود . البته بعضی از قسمت ها در این نوع از بازاریابی رایگان و برخی شامل هزینه هایی می شود . می توان از همه رسانه هایی که در کسب و کارهای دیجیتال وجود دارد استفاده کرد همه این موارد می تواند در دیجیتال مارکتینگ کمک کننده باشد .

البته نباید این تصور غلط را داشته باشید که دیجیتال مارکتینگ تنها برای کسب و کارهای آنلاین استفاده می شود . بسیاری از افراد بر این عقیده اند که دیجیتال مارکتینگ تنها برای آن دسته از کارهایی است که وب سایت دارند، این موضوع بسیار اهمیت دارد که بدانید کسب و کارهای سنتی نیز می توانند از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند.

در دیجیتال مارکتینگ از ابزارهایی مثل ایمیل ، وب سایت ، شبکه های مجازی و … استفاده می شود که همه این موارد باعث می شود تا راندمان بازاریابی بیش تر شود . در دیجیتال مارکتینگ هدف اصلی بیش تر شدن مخاطبان است  .

مزیت های دیجیتال مارکتینگ:

برای این که بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید باید از رسانه های دیجیتال استفاده کنید . بیش تر افراد امروزه اعتماد کمی را به کسب و کارهای نوپا دارند و طریقه ی تصمیم گیری مخاطبان نسبت به گذشته عوض شده است . بیش تر مخاطبان امروزه به حرف هایی که در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود توجه دارند . به همین دلیل هم باید توجه بسیار زیادی به شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ داشته باشند . به صورت کلی همه افراد در هر کسب و کاری باید به دیجیتال مارکتینگ توجه داشته باشند تا در این زمینه از رقیب های خود عقب نیفتند و نباید به عنوان یک ابزار کمکی از آن استفاده کنند.

معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

  • بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو : در دیجیتال مارکتینگ از ابزارهای بسیار مهمی که وجود دارد سئو سایت است . زمانی که سایت خود را بهینه سازی می کنید از سایر رقبای خود در دیجیتال مارکتینگ جلوتر خواهید بود . این روش بسیار مهم است و با سایر روش های بازاریابی دیجیتال نمی توان آن را مقایسه کرد .
  • بازاریابی محتوا : برای همه کسب وکارها با هر بودجه ای می توان از این روش برای بازاریابی استفاده کرد . در این نوع از بازاریابی بسته به نیازی که مخاطب شما دارد می توانید به بازاریابی محتوا بپردازید . برای مثال می توانید از مقاله های آموزشی و یا ویدئو ها استفاده کنید .

در این نوع از بازاریابی دیگر خودتان به دنبال مشتری نخواهید بود و نیازی نیست تا مشتری را قانع کنید بلکه خود مشتری به سمت شما می آید .

  • شبکه های اجتماعی :از مهم ترین ابزارهایی که در بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد می توان به شبکه های اجتماعی اشاره کرد. امروزه گوشی های موبایل گسترش بسیار زیادی یافته است و به همین دلیل هم حضور مخاطبان در شبکه های اجتماعی نیز بیش تر شده است .

حتی افرادی که کسب وکارهای آنلاین ندارند نیز می توانند از این روش برای بازاریابی استفاده کنند و درآمدهای بالایی را داشته باشند .

  • بازاریابی ایمیلی : کسب وکارهای بسیار زیادی وجود دارند که از بازاریابی ایمیلی استفاده کرده اند . در بازاریابی با استفاده از ایمیل هر کسب و کاری موفق خواهد بود و می تواند مشتریان بسیار زیادی را به خود جذب کند . برای مثال می توانید به ایمیل هایی مراجعه کنید که سایت های بزرگ برای شما ارسال می کنند. این نوع از بازاریابی با هر نوع بودجه ای سازگار است . به صورت کلی می توان گفت روش به صرفه ای است که بسیاری از کسب و کارها می توانند از آن استفاده کنند.
  • بازاریابی ویدئویی : در سایت های بسیار زیادی ویدئوهای تبلیغاتی بسیار زیادی گذاشته می شود . این را باید بدانید که ویدئوها از سایر محتواها تاثیر بسیار بیش تری را روی مخاطب دارند به همین دلیل هم ارزش بسیار زیادی دارند . چندین سال قبل مخاطبان به محتواهای ویدئویی علاقه زیادی نداشته اند و اما امروزه این مورد کاملا فرق کرده است .
  • بازاریابی چریکی : این نوع از بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد . کسب و کارهای کوچک نمی توانند برای تبلیغات هزینه های بسیار زیادی را صرف کنند به همین دلیل هم می توانند از این روش استفاده کنند . کسب و کارهای کوچکی که به تازگی راه اندازی شده اند باید بدانند که نمی توانند با کسب و کارهای پیشرفته مقابله کنند به همین خاطر باید هزینه های خود را برای ایده های ناب صرف کنند.

از جمله هدف هایی که در بازاریابی چریکی بیش تر دنبال می شود این است که وقت بسیار زیادی صرف مشتریان فعلی می شود تا این که به دنبال مشتریان جدید باشند . حتی از همین مشتریان فعلی می توانید مشتریان جدیدی را نیز به خود جذب کنید. به صورت کلی باید بدانید که در این نوع از بازاریابی این مهم نیست که مردم چه حرف هایی در مورد کار شما می زنند بلکه تنها این مهم است که درمورد شما صحبت می کنند .

  • تبلیغات اینترنتی : تبلیغات اینترنتی انواع بسیار زیادی دارند و از روش های بسیار جدیدی که برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد ارسال کردن پیام های اعلان است. این روش بیش تر برای اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود . در این روش زمانی که از گوشی خود استفاده می کنید تبلیغات به صورت اعلان در قسمت بالایی صفحه ظاهر می شوند .
توسط | 2019-09-14T08:17:20+00:00 سپتامبر 14th, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید