طراحی وب سایت

//طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

وب سایت به مکانی در اینترنت گفته می شود که دارای چندین صفحه است و دارای یک آدرس محنصر بفرد است. قبل از شروع طراحی سایت و  قبل از هر چیز ، افراد باید ایده ی خوبی داشته باشند و سپس با استفاده از ایده شروع به طراحی وب وب سایت مدنظر خود بکنند.

طراحی وب سایت نیاز به مهارت های بسیاری دارد که طراح یا طراحان وب سایت باید با همه یا اکثر آن ها آشنا باشند. از جمله ی این مهارت ها می توان به بهینه سازی موتورهای جستجو، طراحی تجربه ی کاربری، طراحی رابط نویسنده و امثال این ها می توان اشاره کرد.

اما بسیاری از مبتدیان طراحی وب سایت نمی دانند که چگونه می توان یک وب سایت داشت و از آن مهم تر این که از کجا باید شروع کرد. به طور کلی روند طراحی وب سایت از چند مرحله تشکیل شده است که افراد با عبور از این مراحل می توان وب سایت مدنظر خود را طراحی و پیاده سازی کنند، این مراحل عبارتند از:

  1. نام دامنه یا دامین وب سایت:

اولین مرحله ای که در روند طراحی وب سایت پیش روی افراد است انتخاب نام دامنه برای وب سایت است، این نام دامنه باید با فعالیت وب سایت مرتبط باشد و به گونه ای باشد که بتوان آن را به آسانی به خاطر سپرد.

پس از این که افراد نام دامنه ی مدنظر خود را انتخاب کردند باید دامین خود را در وب سایت های ارائه دهنده ی دامین ثبت کنند و برای این ثبت هزینه ای را به صورت سالانه پرداخت کنند. البته توجه داشته باشید دامنه ای که می خواهید ثبت کنید نباید دقیقا مشابه دامنه ی دیگری در اینترنت باشد ، دامنه ها در اینترنت منحصربفرد هستند و  نمی توان دامنه ی تکراری که در اینترنت موجود است را انتخاب نمود.

 

  1. هاست وب سایت:

قدم دوم در طراحی وب سایت انتخاب هاست است، هاست در واقع به محیط مجازی گفته می شود که یک سایت روی آن قرار می گیرد. هاست وب سایت ها در دیتا سنترها و یا مراکز داده روی سرورهایی نگهداری می شوند که غالبا این سرورها یا از سیستم عامل لینوکس و یا از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند. در واقع اگر بخواهیم ثبت دامین را به ثبت یک علامت تجاری تشبیه کنیم ، انتخاب هاست نیز مانند اجاره ی یک دفتر برای کسب و کاری متعلق به این علامت تجاری است.

 

  1. طراحی صفحات وب سایت

پس از این که هاست و دامین مدنظر خود را خریداری کردید در قدم سوم طراحی وب سایت به طراحی صفحات وب سایت می رسید، در این مرحله باید تصوری که از صفحات وب سایت خود دارید را در صفحات وب سایت پیاده کنید. البته اگر تصمیم دارید وب سایت حرفه ای بسازید باید در طراحی صفحات وب سایت خود به مواردی همچون طراحی تجربه ی کاربری، طراحی موتورهای جستجو و … توجه داشته باشید و  این موارد را نیز در طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید.

 

  1. آزمایش وب سایت:

پس از این که کار طراحی وب سایت و طراحی صفحات وب سایت به اتمام رسید وقت آن است که وب سایت خود را در مرورگرهای مختلف از جمله فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر و گوگل کروم امتحان کنید تا ببینید آیا به همان صورتی که مدنظر شماست سایت پیاده سازی شده است یا خیر.

در کنار آزمایش کردن وب سایت در مرورگرهای مختلف، وب سایت را در گوشی های هوشمند نیز امتحان کنید تا از ریسپانسیو بودن وب سایت خود اطمینان حاصل کنید.

 

  1. کسب درآمد از وب سایت:

امروزه وب سایت یکی از راه های کسب درآمد است، و بسیاری وب سایت را با هدف کسب درآمد راه اندازی می کنند. اگر شما هم می خواهید از وب سایت خود کسب درآمد کنید قبل از هر چیز سعی کنید امنیت لازم را برای کاربران وب سایت خود تامین کنید و وب سایت خود را به یک درگاه بانکی متصل کنید تا کاربران به راحتی بتوانند پرداخت های خود را انجام دهند.

 

  1. در معرض دید قرار دادن وب سایت:

پس از اتمام مراحلی که تا کنون برای طراحی وب سایت ذکر کردیم حال وقت آن است که وب سایت خود را به موتورهای جستجویی مانند گوگل و بینگ ارسال کنید و آن را سابمیت کنید.

اما اگر وب سایت های دیگری به وب سایت شما لینک داده باشند نیازی به ارسال لینک سایت تان به موتورهای جستجو نیست.

توسط | 2019-01-26T09:17:48+00:00 ژانویه 26th, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید