مدیریت اینستاگرام

//مدیریت اینستاگرام

مدیریت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که در سال 2010 آغاز به کار کرد و امروزه توانسته به یکی از شبکه های اجتماعی میان کاربران گوشی های هوشمند تبدیل شود اینستاگرام در واقع یک شبکه ی اجتماعی است که شما می توانید از آن برای بارگذاری عکس ها و ویدئوهای خود استفاده کنید.

پیشرفت اینستاگرام از زمان پیدایش خود تا الان به حدی بوده است که پیش بینی می شود اگر به همین روند رشد ادامه دهد از فیس بوک نیز بزرگ تر خواهد شد، به طوری که حتی یکی از بنیان گذاران اینستاگرام اعلام کرده است که اینستاگرام بزرگ ترین موجودیت در جهان خواهد بود. همه گیر شدن اینستاگرام و افزایش کاربران موجب شده است که امروزه به یکی از ابزارهای تبلیغ و فروش میان صاحبان کسب و کار تبدیل شود.

اما برای این که افراد بتوانند به طور موفق در اینستاگرام عمل کنند باید نکاتی را مدنظر داشته باشند که ما در ادامه این مسائل و نکات را در قالب مدیریت اینستاگرام برای تان بیان خواهیم کرد.

 

مراحل مدیریت اینستاگرام

برای این که بتوانید اینستاگرام خود را مدیریت کنید باید مراحلی را طی کنید که این مراحل شامل موارد زیر می شود:

  • مرحله اول: در مرحله ی اول باید صفحه ی اینستاگرام خود را راه اندازی کنید، برای این کار باید اسم مناسبی برای صفحه ی اینستاگرام خود انتخاب کنید که متناسب با کسب و کارتان باشد، سپس باید در قسمت بیو، توضیحات لازم را در مورد کسب و کار خود ارائه دهید و عکس مناسبی نیز برای صفحه ی اینستاگرام خود انتخاب کنید.
  • مرحله دوم: پس از راه اندازی صفحه ی اینستاگرام خود، باید اقدام به تولید محتوا کنید برای این کار از محتواهای جذاب برای کسب و کار خود استفاده کنید که این محتواها باید کپشن ها و همچنین هشتگ های مرتبط به کسب و کار شما را داشته باشند.
  • مرحله سوم: در مرحله سوم نوبت به تبلیغات اینستاگرام می رسد، این تبلیغات باعث می شوند که شما به هدف خود برسید، نکته ای که در این مرحله باید به آن اشاره کنیم این است که تبلیغات در اینستاگرام به دو بخش تقسیم می شوند که در ادامه این دو بخش را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تبلیغات در اینستاگرام

همان طور که گفتیم تبلیغات در اینستاگرام، به دو بخش تقسیم می شود که این دو بخش عبارتند از:

  • تبلیغات هدفمند
  • تبلیغات اینفلوئنسر

 

تبلیغات هدفمند اینستاگرام

یکی از روش های تبلیغ در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام، تبلیغات هدفمند است، این روش تبلیغاتی در واقع بهترین و هدفمندترین روش برای تبلیغات اینستاگرامی است و به این صورت است که شما به طور مستقیم در دید کاربری خود قرار خواهید گرفت که با کسب و کار شما مرتبط است و یا به عبارتی به صفحه ی شما علاقه مند است.

این روش همان طور که از نام این روش تبلیغاتی مشخص است، این روش خیلی هدفمند است، زیرا شما می توانید با آنالیز کاملی که از هدف های خود انجام می دهید، مخاطبان خود را مورد بررسی و هدف قرار دهید این کار باعث می شود که شما بتوانید درصد موفقیت خود را افزایش دهید.

 

تبلیغات اینفلوئنسر

یکی دیگر از روش های تبلیغاتی اینستاگرام، تبلیغات اینفلوئنسری است. نکته ای که در مورد این روش باید به آن اشاره کنیم این است که این روش هدفمند نیست و البته درصد موفقیت آن هم مشخص نیست اما مسئله ای که وجود دارد این است که این روش پر هزینه است.

این روش به این صورت است که تبلیغات شما حتی برای افرادی که به صفحه ی شما علاقه مند نیستند هم نمایش داده می شود. در ضمن توجه داشته باشید که این تبلیغات در صفحه ی افراد مشهور و افرادی انجام می شود که فالوورهای زیادی دارند، یعنی شما در ازای پرداخت مبلغی به این افراد از آن ها می خواهید که در صفحه ی خود در اینستاگرام در مورد کسب و کار شما تبلیغ کنند.

 

ابزارهای کاربردی برای مدیریت اینستاگرام

به طور کلی برای این که شما بتوانید صفحه ی اینستاگرام خود را مدیریت کنید می توانید از ابزارهایی استفاده کنید که در ادامه برخی از این نرم افزارها را معرفی خواهیم کرد.

 

  • Link Tree

یکی از محدودیت هایی که اینستاگرام برای کاربران خود در نظر گرفته است این است که کاربران تنها می توانند لینک یک سایت را بیوی خود قرار دهند، اما ممکن است شما بخواهید لینک وب سایت، وبلاگ و آدرس کانال تلگرام خود را قرار دهید، برای این که بتوانید این کار را انجام دهید می توانید از نرم افزار link tree استفاده کنید.

  • Later gramme

با استفاده از این ابزار شما می توانید برای ارسال پست های جدید در آینده برنامه ریزی کنید، این ابزار مخصوصا برای افرادی که چند صفحه دارند می تواند بسیار کاربردی باشد.

  • Hoot Suit

با استفاده از این ابزار مدیریت اینستاگرام می توانید با اکانت های پنج شبکه ی اجتماعی کار کنید، تصاویر در زمان دلخواه برای پست کردن برنامه ریزی کنید و همچنین نمایش کاربران بر اساس هشتگ نیز از جمله دیگر قابلیت های این نرم افزار مدیریت اینستاگرام است.

 

توسط | 2019-07-03T15:49:49+00:00 جولای 3rd, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید