مدیریت شبکه های اجتماعی دندانپزشکی

//مدیریت شبکه های اجتماعی دندانپزشکی

مدیریت شبکه های اجتماعی دندانپزشکی

گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی توسط دندان پزشکان و پزشکان

امروزه بسیاری از کسب و کارها و فعالیت ها برای رشد و توسعه ی کسب و کار خود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. همه ی این کسب و کارها برای جذب مشتری بیشتر اقدام به استفاده از پست های خلاقانه تری در حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی می کنند. یکی از حوزه هایی که امروزه فعالیت آن در شبکه های اجتماعی پر رنگ تر شده و بیشتر خود را نشان می دهد حوزه ی دندان پزشکی است.

هر روزه تعداد مراکز و کلینک های دندان پزشکی در حال افزایش است و بالطبع رقابتی که بین این مراکز دندان پزشکی به وجود می آید نیز در حال افزایش است، به همین دلیل هر کدام از این مراکز و کیلینیک های دندان پزشکی تلاش می کنند با ارائه ی تبلیغاتی خلاقانه تر ، مراجعه کننده ی بیشتری را به سمت خود جذب کند.

یکی از راه های تبلیغات بیشتر کلینیک های دندان پزشکی استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی باعث شده که دندان پزشکان و پزشکان بتوانند راحت تر با بیماران خود ارتباط برقرار کنند و به آن ها دسترسی داشته باشند. البته طبق گفته ی شورای پزشکی عمومی بریتانیا، دندان پزشکان و پزشکان برای حضور در شبکه های اجتماعی و معرفی زمینه ی فعالیت خود باید استاندارهایی را رعایت کنند ، به همین دلیل راهنمایی در زمینه ی استفاده از شبکه های اجتماعی همچون توییتر، فیس بوک ، اینستاگرام و … ارائه داده است.

اما افزایش فعالیت دندان پزشکان مختلف در فضای مجازی باعث شده که بسیاری در انتخاب دندان پزشک مدنظر خود دچار سردرگمی شوند و نتوانند انتخاب درستی داشته باشند به همین دلیل به دندان پزشکان توصیه می شود برای این که در فضای مجازی به خوبی شناخته شوند باید نکاتی را مدنظر قرار دهند و آن ها را رعایت کنند.

استفاده از این نکات باعث خواهد شد که بتوانند فعالیت خود در شبکه های اجتماعی را مدیریت کنند و زمان که مهم ترین جنبه ی مالی هر کسب و کاری است از دست ندهند و متضرر نشوند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما با نکات مدیریتی شبکه های اجتماعی برای دندان پزشکان آشنا کنیم.

 

نکات مدیریتی شبکه های اجتماعی دندان پزشکی

  • ایجاد شخصیت مجازی

حضور دندان پزشکان در فضای مجازی به تنهایی کافی نیست بلکه در کنار این حضور، باید شخصیتی مجازی نیز برای خود ایجاد کنند. بسیاری از افرادی که در حوزه ی دندان پزشکی فعالیت می کنند و در فضای مجازی فعال هستند برای خدمات خود یک نام و یک برند می گذارند تا افراد با این نام آن ها را بشناسند. مراکز بزرگ دندان پزشکی در این زمینه بسیار فعال هستند و توانسته قوی تر و قدرتمندتر از سایر رقبای خود در این زمینه در فضای مجازی حضور پیدا کنند .

نکته ی بعدی که دندان پزشکان در زمینه ی فعالیت در فضای مجازی باید در نظر داشته باشند این است که اگر بحثی بین بیمار و خودشان بوجود آمد برای تاثیر بیشتر روی دوستداران و هواداران خود بهتر است بذله گو و شاد پاسخ بیمار خود را بدهند.

  • ارائه ی محتوای تجربی

یکی دیگر از نکاتی که دندان پزشکان برای مدیریت شبکه های اجتماعی باید در نظر داشته باشند این است که برای پست ها و محتواهایی که می گذارند از محتواهای تجربی استفاده کنند. برای مثال سوابق گذشته ی خود را بیان کنند، تصاویری از خدمات درمانی خود تهیه کنند و آنان در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

  • ارائه ی محتوای رسمی

دندان پزشکان می توانند در قالب شخصیتی رسمی و با پرستیژ خدمات کیلینیک خود را معرفی کنند و همچنین تلاش کنند که این مطالب در قالب یک روابط عمومی حرفه ای بیان کنند.

  • ارائه ی محتوای تعاملی

در کنار محتوای رسمی و محتوای تجربی، ارائه ی محتوای تعاملی از سوی دندان پزشکان  از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا این کار می تواند زمینه ی ارتباط بیشتر دندان پزشک و بیمار را فراهم کند. به همین دلیل توصیه می شود که از عکس های آماده برای پست های تعاملی استفاده نشود و سعی کنند از عکس هایی که با گوشی همراه خود گرفته اند استفاده کنند و حس واقعی خود را در آن زمان بیان کنند . این کار نه تنها باعث می شود که تاثیر بیشتری در ذهن مخاطبان خود بگذارند بلکه باعث می شود که با بیماران و مراجعین خود با هویت های مختلفی ارتباط برقرار کنند.

توسط | 2019-02-17T15:32:43+00:00 فوریه 17th, 2019|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید