10 مهارتی که هر طراح موشن گرافیکی به آن نیاز دارد

//10 مهارتی که هر طراح موشن گرافیکی به آن نیاز دارد

10 مهارتی که هر طراح موشن گرافیکی به آن نیاز دارد

موشن گرافیک یا گرافیک حرکتی را می توانید در تلویزیون، فیلم ها، آگهی های تبلیغاتی و غیره مشاهده کنید. شما به عنوان یک طراح گرافیک مبتدی یا پیشرفته به مجموعه ای از مهارت ها نیاز دارید که شما را به یک طراح موشن گرافیک عالی تبدیل می کند. در این پست شما 10 مهارت مهم و حیاتی که هر طراح موشن گرافیکی به آن نیاز دارد تا خود را به سطوح بالاتر برساند و به حرفه ای تر شدن وی کمک می کند را خواهید خواند.
مهارت های طراح گرافیک
کسب مهارت هایی که یک طراح گرافیک بدان نیاز دارید اولین گام است. شما باید مهارت های طراح گرافیک را بدست بیاورید تا بتوانید به سمت گرافیک موشن حرکت کنید. دانش طراحی گرافیک می تواند به شما کمک کند تا کار طراحی خود را انجام دهید. به خصوص این گفته در مورد فریلنسرهای طراح گرافیکی صادق است که از آنها خواسته می شود نه تنها عناصر مجازی را ویرایش کنند بلکه از آنها خواسته می شود این عناصر را خودشان ایجاد کنند. اگر شما در یک استودیو کار می کنید هرگز نمی توانید انواع پروژه هایی که به شما محول می شود را پیش بینی کنید.

مهارت های سنتی هنر

داشتن دانش هنرهای سنتی در فرآیند طراحی بسیار مفید است و می تواند به فرآیند طراحی شکا کمک کند و می تواند به شما این دید را بدهد تا بهترین روش را برای برقراری ارتباط موشن گرافیک با مخاطب را انتخاب کنید. در طول بخش های موشن گرافیک همیشه ساده تر است ایده های خود را روی کاغذ پیاده کند تا در صورتی که شما را راضی نگه نمی دارد از پیاده سازی آن در سیستم خودداری کنید. طرح ها به صورت سنتی بسیار سریعتر انجام می شوند و این به شما کمک می کند تا سریعتر به عقاید و باورهای مختلف دست پیدا کنید و در نهایت سرعت کاری خود را افزایش دهید و از آنجا که شما مدت زیادی را صرف طراحی در سیستم نمی کنید در صورت نتیجه ندادن طرحتان احساس بدی نیز نخواهید داشت.

درک انیمیشن

به عنوان یک طراح موشن گرافیک شما باید بتوانید از طریق حرکات عناصر 2 بعدی را خلق کنید. برای انجام این کار شما باید از انیمیشن استفاده کنید، انیمیشن در موشن گرافیک بیشتر از چند فریم است. شما همچنین باید یک پایه قوی در مورد اصول انیمیشن داشته باشید و به منظور ایجاد کاری جذاب نحوه حرکت و موشن ها را بدانید. شما باید بدانید از کجا باید شروع کنید و به کجا حرکت می کنید و یا چه نوع زمانبندی بهتر جواب می دهد. شما ممکن است بهترین طرح را داشته باشید اما اگر حرکت ها و موشن های خوبی ایجاد نکنید می تواند کار شما را خراب کند.

مهارت های طراحی سه بعدی

در طراحی موشن خود از عناصر سه بعدی استفاده کنید. شما می توانید طراحی های سه بعدی را در لوگوهای سه بعدی، نمایش های تلویزیونی، تبلیغات تجاری و غیره پیدا کنید. به عنوان یک طراح موشن گرافیک، شما باید این مهارت ها را در اختیار داشته باشید تا بتوانید در صنعت در حال تغییر طراحی موشن گرافیک باقی بمانید. برنامه های کاربردی 3 بعدی برای انتخاب وجود دارند که ممکن است کمی طول بکشد تا نحوه کار با این برنامه ها را یاد بگیرید. شما نباید خودتان را فقط به طراحی دو بعدی محدود کنید و باید دانش خود را به سمت طراحی سه بعدی توسعه دهید تا فرصت های کاری بیشتری را به سمت شما باز کند.

درک تایپوگرافی

تایپوگرافی به شدت در طراحی موشن استفاده می شود و اغلب اوقات نیروی محرکه موشن گرافیک را تحمیل می کند. برای مثال یک طراحی موشن فقط می تواند نوع محصول، شرکت یا سرویس را به بیننده انتقال دهد. در حقیقت تایپوگرافی بسیار مهم است و شما نیاز به درک آن دارید، اینکه از چه فونت هایی باید استفاده شود، قرار است چه چیزی را به مخاطب انتقال دهد.

درک تئوری رنگ

در تمام طرح های موشن از رنگ استفاده شده است. شما به عنوان یک طراح موشن گرافیک باید درک دقیق و درستی از دئوری رنگ و روانشانسی رنگ داشته باشید، اینکه چه رنگی چه حسی را به یک مخاطب منقل می کند را باید بدانید. شما باید در مورد رنگ های انتخابی خود خیلی فکر کنید. آیا این همان رنگی است که مخاطبان می توانند با آن ارتباط برقرار کنند؟ رنگ قدرتمندی است؟ قابیلت اعتماد را شکل می دهد؟ سوالاتی این چنینی می توانند رنگی که باید انتخاب کنید را تعیین کنند. برای مثال اگر شما بخواهید یک موشن گرافیک در مورد سقوط ایجاد کنید می توانید از رنگ های آبی، خاکستری و سفید استفاده کنید که باعث می شود زمستان و افتادن در ذهن بیننده تداعی شود.

تفکر خلاقانه

کار شما به عنوان یک طراح موشن گرافیک این است که به یک عنصر گرافیکی زندگی ببخشید، شما باید بدانید که بهترین راه برای انجام این کار چیست. شما ممکن است با اطلاعات بسیار کمی از یک مشتری کار کنید و ایده ممکن است واضح و روشن نباشد. این جایی است که خلاقیت وارد بازی می شود، شما می توانید یک ایده ساده را پیدا کنید و آن را به موشن گرافیکی پیچیده و جذاب تبدیل کنید.

مهارتهای فنی و تکنیکی

امروزه موشن گرافیک ها با کامپیوتر انجام می شوند بنابراین شما باید مهارت های فنی را بد باشید و بتوانید با محصولات، سرورها و سیستم های جدید سازگاری داشته باشد. برنامه ها، سیستم عامل ها و سرورهای مجازی متعددی وجود دارند که یک موشن گرافیک می بایست به منظور پیشرفت در صنعت کار در آنها مهارت داشته اشد. شما نباید از مهارت های فنی خود غافل شوید.

تعاملات میان فردی

با وجود اینکه این مهارت به مهارت های طراحی واقعی شما مربوط نمی شود، اما یک مهارت بسیار مهم است. طراحی های موشن عالی همیشه با برقراری ارتباط شروع می شود و این به معنای تعامل با مشتری یا مدیر خلاق شماست. یک طراح موشن گرافیک باید بتواند مفاهیم و منظور خود را به طور واضح به مشتریان یا کارفرمایان انتقال دهد. مشتری شما معمولا طراح نیستند بنابراین ایده های خود را به نحوی که قابل فهم و واضح باشد پیاده کنید.

اورجینال بودن

هر طراح موشن گرافیک باید سبک خود را داشته باشد. سبک شما می تواند در ذهن مخاطب باقی بماند. داشتن سبک به شما کمک می کند تا کار خود را از بقیه طراحان متمایز کنید. مدتی طول می کشد تا سبک خود را توسعه دهید. به عنوان مثال به اثار Tim Burton نگاه کنید سبک وی بسیار منحصر به فرد است.

 

حالا که مهارت های مورد نیاز را به دست آورده اید می توانید به سمت طراحی موشن گرافیک حرکت کنید.

 

https://www.pluralsight.com/blog/creative-professional/10-essential-skills-need-motion-designer

توسط | 2018-12-24T14:33:38+00:00 دسامبر 24th, 2018|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید