10 نکته برای طراحی پوستر

//10 نکته برای طراحی پوستر

10 نکته برای طراحی پوستر

تقریباً همه ما پوسترهای طراحی‌شده را دیده‌ایم و یا اینکه خودمان پوستری طراحی کرده‌ایم. پوستر روشی جالب برای ارائه پیام است. طراحی پوستر با یک بوم معمولی شروع می‌شود. اندازه پوستر معمولی 8.5×11 اینچ، 11×17 اینچ و 22×34 اینچ می‌باشد و اندازه پوسترهای بزرگ معمولاً 24×36 اینچ می‌باشد. پوسترها را می‌توان به‌صورت عمودی طراحی کرد اما اغلب در جهت عمودی طراحی می‌شوند. امروز ما 10 نکته برای طراحی پوستر را بحث خواهیم کرد.

 • پوستر باید از دور راحت خوانده شود

اولین چیزی که باید در طراحی یک پوستر بدان توجه داشت این است که اطلاعات مهم باید از دور به‌راحتی خوانده شوند تا مخاطب را به‌سوی خود جذب کند. متن پوستر باید سلسه مراتبی باشد. هنگامی‌که پوستری را طراحی می‌کنید باید به تیترها که اصلی‌ترین عنصر متن در طراحی هستند توجه داشته باشید. تیتر می‌تواند یک عنصر هنری باشد، می‌تواند یک متن جالب قابل‌خواندن باشد که توجه را به خود جلب می‌کند. در سطح دوم متن به جزئیاتی مانند چی، کی، کجا؟ پاسخ دهید. هرچقدر هم که پوستر خوبی طراحی کرده باشید بدون چاپ خوب کار شما ارزش چندانی پیدا نخواهد کرد. یک چاپ ضعیف می‌تواند بر وضوح و روشنایی رنگ‌ها تأثیر بگذارد و یک متن را ناخوانا کند.

 

 • کنتراست را تقویت کنید

اگر می‌خواهید کسی را به سمت پوستر خود جذب کنید، کنتراست بالای بین عناصر می‌تواند به شما کمک کند که این کار را انجام دهید. یک پالت تک رنگ با طیف رنگی را فراموش کنید و به سمت گزینه‌های نوشتاری و بولد شده با رنگ‌ها باشید. در حین طراحی پوستر شما می‌توانید پالت‌های رنگی را امتحان کنید. این موضوع در مورد پس ‌زمینه هم صدق می‌کند. بسیاری از طراحان پوستر از پس‌زمینه سفید استفاده می‌کنند، اما شما می‌توانید از یک پس‌زمینه رنگی استفاده کنید تا پوستر خود را کاملاً متمایز سازید.

 

 • اندازه و موقعیت را در نظر داشته باشید

پوستر شما کجا نصب می‌شود؟ پاسخ این سؤال مهم است و در انتخاب اندازه پوستر، چشم‌اندازی بصری اطراف پوستر، افرادی که پوستر را می‌بینند تأثیر دارد. دانستن اینکه پوستر کجا نصب می‌شود می‌تواند به شما کمک کند که چگونه پوستر را ایجاد کنید. نه‌تنها تصاویر بصری در طراحی شما مهم است بلکه عوامل خارجی هم مهم است. به‌طور مثال اگر پوستر شما روی یک دیوار سبز نصب شود احتمالاً می‌خواهید از یکرنگ متناسب بارنگ سبز استفاده کنید.

 • از پوستر یک نسخه کوچک بسازید

از پوستر خود نسخه‌های کوچکی ایجاد کنید تا در مکان‌های مختلف دیگر نیز استفاده شود. به یاد داشته باشید یکی از اصول بازاریابی این است که یک فرد نیاز دارد 20 بار چیزی را مشاهده کند تا آن را به خاطر بسپارد. نسخه‌های پوستر چندگانه می‌تواند به شما کمک کند تا به این هدف نزدیک‌تر شوید.

 • از نسخه‌های کوچک پوستر می‌توان در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.
 • نسخه‌های کوچک‌تر پوستر به شما کمک می‌کنند تا یک پوستر در اندازه کارت‌پستال بسازید.
 • در صفحه ورود وب ‌سایت خود می‌توانید از پوستر استفاده کنید.
 • می‌توانید یک نسخه کوچک‌تر از پوستر را برای ایمیل فرستادن انتخاب کنید.
 • از متن‌ها و تصاویر بصری بزرگ استفاده کنید

درست مانند استفاده از متن‌های برگ که قابل‌خواندن باشد تصاویری هم که انتخاب می‌کنید هم می‌توانند بزرگ باشند. وقتی‌که پوستری طراحی می‌کنید به کلوزآپ چهره یا عناصر، تصاویر تکه‌تکه، یک صحنه مشترک با نقطه کانونی تیز، تایپوگرافی های نوآورانه و فانتزی فکر کنید. پس از انتخاب تصویر مراقب عناصر لایه‌بندی شده باشید. متن و تصاویر باید کنتراست کافی را داشته باشند و به‌طور مستقل قابل‌خواندن باشند.

 • از فضای زیادی استفاده کنید

وقتی‌که پوستری را طراحی می‌کنید بین عناصر فاصله زیادی را ایجاد کنید، ممکن است در ابتدا کمی خنده‌دار به نظر برسد اما قرار دادن فاصله‌ها می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی تأثیر بصری و خوانایی را افزایش دهد. چند جایی که در طراحی پوستر می‌توانید از فضای اضافه آنها استفاده کنید می توان به میان حروف، بین خطوط متن، دور حاشیه داخلی بوم، بین عناصری که دارای انواع مختلف هستند مانند عکس و متن و کادر مشخص اطراف مهم‌ترین عنصر پوستر ، که می‌خواهید توجه افراد را به آن جلب کنید اشاره کرد.

 • حس فوریت ایجاد کنید

هدف هر پوستری این است که مخاطبان را به‌طرف چیزی بکشاند که این چیز می‌تواند کنسرت، فیلم و یا هر رویداد دیگر باشد. به همین دلیل ایجاد حس فوریت باید در طراحی پوستر در نظر گرفته شود. شما این کار را می‌توانید به همان شیوه‌ای که برای سایت یا برنامه‌تان انجام داده‌اید انجام دهید، با این تفاوت که ایجاد حس فوریت در یک سایت ساده نیست به‌صورت مثال در یک سایت “ثبت‌نام” یا ” تماس با ما ” حس فوریتی است که شما نمی‌توانید در پوستر استفاده کنید. اطلاعت رویداد یا نقطه تماس در طراحی پوستر حس فوریتی است که غالباً در پوستر استفاده می‌شود. وقتی شما می‌دانید که کاربر بعد از دیدن پوستر باید چه‌کاری انجام دهد شما می‌توانید بهتر حس فوریت را طراحی کنید. برخی از طراحان از عناصری مانند کدهای QR استفاده می‌کنند تا کاربران را تشویق به اسکن اطلاعات کنند اما شما تنها وقتی از این ابزار استفاده کنید که در بازار محبوب و مشهور باشید.

 • ایجاد تمرکز با تایپوگرافی

طراحی پوستر یکی از مواردی است که با تایپوگرافی واقعاً زیبا می‌شود. برخی از بهترین پوسترها با متن و رنگ ساخته‌شده‌اند و هیچ تصویری ندارند. همان اصول تایپوگرافی که در پروژه‌های دیگر بکار برده‌اید را در طراحی پوستر هم بکار ببرید. از تایپی که حالت مناسبی از رویداد را منتقل می‌کند استفاده کنید. در اینجا استفاده از فونت 10 دیگر توصیه نمی‌شود بلکه باید از متن‌های بزرگ‌تر، ضخیم‌تر و عریض‌تر استفاده کنید به‌طوری‌که احساس راحتی را به مخاطب انتقال دهد. در ابتدا این کار می‌تواند برایتان مشکل باشد اما با تمرین می‌توانید تایپوگرافی های زیبایی را ایجاد کنید.

 • از تکنیک چاپ سرد استفاده کنید

بسته به مکان و مخاطبان می‌توانید از یک تکنیک چاپ سرد برای پوسترتان استفاده کنید. چیزهای بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانید روی کاغذ انجام دهید اما در پروژه‌های دیجیتال نمی‌توانید استفاده کنید. قبل از انتخاب هر تکنیک خاصی با فردی که پوستر شما را چاپ می‌کند صحبت کنید تا مطمئن شود که می‌تواند پوستر را به‌اندازه و تکنیکی که می‌خواهید چاپ کند و البته هزینه چاپ را هم در نظر داشته باشید. برخی از فرآیندهای چاپ می‌تواند گران باشد قبل از شروع باید مطمئن باشید که بودجه کافی را دارید.

 • از آن لذت ببرید

گاهی لازم است که یک پوستر سرگرم‌کننده را طراحی کنید. در برخی مواقع یک پوستر رسمی به کار نمی‌آید شما می‌توانید قوانین را بشکنید و یک طراحی عالی ایجاد کنید. طراحی پوستر فرصتی عالی برای یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌ها می‌باشد پس آنچه در ذهن دارید را عملی کنید تا یک پوستر جذاب و خلاقانه ایجاد کنید.

 

https://designshack.net/articles/inspiration/10-tips-for-perfect-poster-design/

توسط | 2018-11-28T14:38:20+00:00 نوامبر 13th, 2018|Uncategorized|یک دیدگاه

درباره نویسنده:

یک دیدگاه

 1. میخوام سریع لاغر شم چیکار کنم آوریل 22, 2019 at 2:29 ب.ظ پاسخ

  بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم

دیدگاه خود را بنویسید