3 روش طراحی گرافیکی مورد استفاده در بازاریابی محتوا

//3 روش طراحی گرافیکی مورد استفاده در بازاریابی محتوا

3 روش طراحی گرافیکی مورد استفاده در بازاریابی محتوا

 

طراحی گرافیک یکی از مولفه های اصلی و مهم بازاریابی محتوا است. بدون محتوای بصری شما فرصت ارتباطی را از دست می دهید. طراحی گرافیک چیزی بیش از استفاده از تصاویر و ترسیمات است. طراحی گرافیک یک هنر ارتباطی است که مشکلات و راه حل ها را به تصویر می کشد. برای کسب و کارها، استفاده از طراحی گرافیک یک روش موثر برای برقراری ارتباط با مشتریان است. طراحی گرافیک یک عنصر کلیدی و مهم در بازاریابی است به طور که در مورد برند آگاهی ایجاد می کند و بر روند تصمیم گیری مشتری تاثیر می گذارد. محتواهای استراتژیک مشتریان را جذب می کند و در بازاریابی محتوا، طراحی گرافیک یک بخش بصری برای راهنمای مشتریان و انتقال پیام مورد نظر شما به مشتریانتان است.

عناصر بصری در بازاریابی محتوا

  • ایجاد حس فوریت : گرافیک ها یک راه عالی برای ارتباط احساسی تر با مخاطبانتان است. هدف حس فوریت این است که کاربران قبل از اینکه توجه خود را از دست دهند اقداماتی مانند کلیک کردن روی یک لینک، گذاشتن یک کامنت و یا اشتراک گذاری را انجام دهند. حس فوریت اجازه می دهند تا تعامل بیشتری صورت بگیرد. طراح گرافیک می توانید از طریق حس فوریت توجه کاربران را به خود جلب کند و آنها را به مشتری تبدیل کند. ارائه عناصر گرافیکی استراتژیک تجربه مشتری را بهبود خواهد بخشید. هنگامی که یک مشتری یک تجربه مثبت را بدست بیاورد، احتمال بیشتری دارد که آن را با دیگران به اشتراک بگذارد.
  • اطلاعات گرافیکی یا Infographics: 90 درصد از اطلاعات انتقال یافته به مغز به صورت بصری است. کاربران به عکس ها و گرافیک بهتر پاسخ می دهند و بیشتر جذب می شوند. اطلاعات گرافیکی مطالب شما را به شیوه ای بصری نمایش می دهد و شما را قادر می سازد تا به طور واضح اطلاعات و دانش خود را ارائه دهید. هنگامی که محتوا در قالب منحصر به فردی ارائه می شود تاثیر گذارتر و متقاعد کننده تر خواهد بود. اطلاعات گرافیکی یک روش خلاقانه برای جلب توجه کاربرانی است که محتوای شما را می خوانند و ترافیک بیشتری را برای سایتتان به ارمغان خواهد آورد.
  • پست بلاگ گرافیگی: محتوای بصری نسبت به متن سریعتر پردازش می شود. قبل از اینکه مخاطبان شما محتوایتان را بخوانند نظرشان در مورد طراحی شکل داده می شود و این نخستین نظری است که در مخاطبان شما بدون خواندن مطالب ایجاد می شود. ایده خوب این است که در پست وبلاگ خود از گرافیک استفاده کنید تا توجه خوانندگان خود را جلب کنید. استفاده از تصاویر جذاب در یک پست وبلاگی می تواند خوانندگان را به خواندن ادامه مطلب تشویق کند. تصاویر همچنین برای تجزیه و تحلیل متن های طولانی استفاده می شود.

طراحی گرافیک یک روش عالی برای ایجاد ارتباط میان شرکت ها و مخاطبان است. استفاده از عناصر طراحی گرافیکی بالا در بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا در روند تصمیم گیری مشتری تاثیر بگذارید و آن ها را به سمت خود جذب کنید. ایجاد حس فوریت، اطلاعات گرافیکی و پست بلاگ گرافیکی، 3 روش طراحی گرافیکی مورد استفاده در بازاریابی محتوا است که می توانید به کار گیرید.

 

منبع : https://tresnicmedia.com/3-ways-graphic-design-is-used-in-content-marketing

 

توسط | 2018-12-11T14:38:29+00:00 دسامبر 11th, 2018|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید