طراحی بروشور

//طراحی بروشور

طراحی بروشور

بروشور یک ابزار بازاریابی رایج است که برای تبلیغ خدمات یا ارائه محصول مورد استفاده قرار می گیرد. بروشور جزء برگ ها یا جزوه های تبلیغاتی محسوب می شود که  برای توزیع اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در قفسه های شرکت ها و سازمان ها دیده می شود. بروشور به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا محصولات جدید و خدمات موجود خود را به مشتریان معرفی کنند و به آنها نشان دهد که چه کاری برای مشتریان خود انجام می دهید. بروشورها می توانند تک برگی یا چند برگی باشد. اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید می توانید از طریق بروشور اطلاعات محصول یا خدمات خود را به مشتریانتان اطلاع دهید. اما باید توجه داشته باشید هر چقدر که طراحی بروشور قوی می تواند شما را به مشتریانتان نزدیک کند، همان قدر طراحی بروشور ضعیف می تواند شما را از مشتریان خود دور کند و خریداران را به سمت رقبای کاریتان هدایت کند.

آیا در دنیای دیجیتالی امروز به بروشورها نیاز خواهیم داشت؟

خیلی از افراد فکر می کنند که با دیجیتالی شدن دنیای امروز دیگر استفاده از بروشورها کاربردی نخواهند بود، اما این دور از واقعیت است. بروشوری که به صورت حرفه ای طراحی شده است در استراتژی های بازاریابی نقش بسیار مهمی ایفا می کند. به طور مثال در مورد این سناریو فکر کنید، شما در یک نمایشگاه کسب و کار شرکت کرده اید و این برای اولین بار است که با برخی افراد ملاقات می کنید. در طی یک تایم زمانی کوتاه شما باید سعی کنید اطلاعاتی در مورد شرکت، محصولات و یا خدمات خود را انتقال دهید و این چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟ زمانی که یک بروشور که به خوبی طراحی شده است را به آنها بدهید.

بروشور می تواند شما را از رقبای کاریتان متمایز کند، می تواند نکاتی را به خوانندگان آموزش دهد، می تواند اعتبار خوبی را برای شرکت تان به ارمغان بیاورد، مخاطبانتان را افزایش دهد و مشتریان را متقاعد کند که محصولات شما را خریداری کنند. اما برای اینکه یک طراحی بروشور قوی داشته باشیم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

15 نکته مهم برای اینکه طراحی بروشور قوی داشته باشید

در ادامه 15 نکته و ترفند به صورت خلاصه توضیح داده می شود که به شما یا طراح گرافیک تان کمک می کند تا بهترین طراحی بروشور را برای برندتان ایجاد کند:

 • هدف از طراحی بروشور چیست؟

برای طراحی بروشور مهم است که هدف از طراحی درک شود. آیا شما بروشور را برای مسابقه طراحی می کنید یا کنسرت یا که برای تبلیغ یک محصول است؟ مشخص کردن هدف می تواند اطلاعات درستی را برای طراحی انتخاب کند. مهم است توجه داشته باشید که بروشور یک شیوه ارتباطی است، همه اطلاعاتی که در بروشور گذاشته اید ارتباط مستقیمی با مخاطبان شما دارند.

طراحی بروشور

طراحی بروشور

 • مخاطبان خود را بشناسید

از آنجا که بروشور یک ابزار ارتباطی است، مهم است که از بازار مورد هدف خود مطلع باشید. به این ترتیب شما می توانید منافع خود را بدست آورید. به عنوان مثال اگر هدف شما مواد غذایی باشد، پس باید طراحی را برای بروشور خود انتخاب کنید که مربوط به آشپزی یا زمینه های مرتبط باشد. هر چه به نیازها و اهداف بازار مورد نظر خود در بروشور بیشاتر توجه کنید طراحی موثرتری خواهید داشت. در حال حاضر اگر از این مورد بی اطلاع هستید می توانید زمانی را به صحبت با فروشندگان و حتی مشتریان خود اختصاص دهید. از پاسخ های آنها برای طراحی بهتر بروشور استفاده کنید.

طراحی بروشور

طراحی بروشور

 • خلاق و منحصر به فرد باشید

خلاقیت بسیار مهم است و باعث می شود که شما از رقبای کاریتان متمایز باشید. منحصر به فرد بودن طراحی بروشور شما باعث می شود که حتی اگر بروشور شما در بین صدها بروشور در قفسه قرار گرفته باشد به راحتی قابل تشخیص باشد. با استفاده از خلاقیت هویت برند خود را تقویت کنید.

 • از فونت های مناسب استفاده کنید

هنگامی که شروع به طراحی بروشور می کنید باید از فونتی استفاده کنید که به راحتی قابل تشخیص و قابل خواندن باشد. در حالی که می توان از دیدن یک بروشور با فونت های مختلف لذت برد می تواند برای مشتریان دیگر نامیدکننده و دلسرد کننده باشد. اگر شرکت شما امضاء فونتی دارند آن را در طراحی بروشور به کار ببرید. شما می توانید از فونت های خاص به جای فونت های رایج استفاده کنید تا متفاوت باشید.

 • بروشور یک کتاب نیست

از قرار دادن تمام اطلاعات محصول یا خدمات خود اجتناب کنید. اطلاعات زیاد خوانندگان را به اشتباه می اندازد و مطالب اصلی که سعی در انتقال آنها دارید را محو می کند. در عوض روی آنچه که مورد توجه بازار است تمرکز کنید. شما باید اطلاعات را طوری در بروشور قرار دهید که خوانندگان به راحتی بتوانند آن را درک کنند و بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

 • از کلمات قلمبه سلمبه اجتناب کنید

اگر قصد دارید با کلمات سخت و قلمبه سلمبه مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید سخت در اشتباه هستید. شما باید بروشور خود را طوری طراحی کنید که به سادگی برای مخاطبانتان قابل درک باشد. استفاده از کلمات و عبارات پیچیده باعث می شود که اعتبار شما کمتر شود. شما مجبور نیستید با کلمات فازی مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

 • برای مخاطبانتان طراحی کنید

یکی از اصولی که طراحان گرافیک باید در نظر داشته باشند این است که هنگام طراحی بروشور مخاطبان را مد نظر داشته باشند. شما باید بروشور را به گونه ای طراحی کنید که بازار هدف برند را نشانه برود. اگر از رنگ قرمز نفرت دارید دلیلی ندارد که آن را در طراحی بروشور نادیده بگیرید. شما باید در خدمت مخاطبان خود باشید.

 • روی تیترها و عناوین تاکید کنید

سرتیترها بلافاصله به خوانندگان می گوید که این بروشور در مورد چیست. به عنوان مثال اگر هدف از بروشور تبلیغات باشد سرتیر باید اطلاعاتی را در مورد محصول یا سرویس ارائه شده را به کاربر انتقال دهد. در قسمت هایی که اطلاعات پایه درمورد کسب و کار ارائه می شود نباید با سرتیترها برجسته شوند.

 • حس فورت ایجاد کنید

اگر بروشور به خوبی طراحی شده باشد اما حس فوریت در آن در نظر گرفته نشده باشد به هدف واقعی خود دست پیدا نخواهید کرد. هیچ وقت فکر نکنید که تنها یک بروشور زیبا مخاطبان شما را ترغیب به خرید می کند. حتی از یک بروشور چشم نواز داشته باشید هنوز لازم است انگیزه خوانندگان را برای برقراری ارتباط ترغیب کنید.

 • رنگ های مناسبی انتخاب کنید

یکی از بزرگترین چالش های طراحی بروشور انتخاب رنگ است چونکه افراد به رنگها به صورت متفاوتی واکنش نشان می دهند. ممکن است در طراحی بروشور رنگ های خاصی را حذف کنید در حالی که برخی از مخاطبان به خاطر این رنگ ها ممکن است بروشور شما را انتخاب کنند. شما می توانید با استفاده از رنگ ها برندتان را متمایز کنید و سایه ایجاد کنید.

 • از کاغذهای با کیفیت بالا استفاده کنید

هر چقدر که طراحی یک بروشور خوب باشد با چاپ بروشور روی کاغذهای بی کیفیت تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. درست است که کاغذهای باکیفیت بالا گرانتر هستند ولی خوانندگان شما متوجه می شوند که برای آنها اهمیت قائل شده اید.

 • تصاویر و عکس های مناسب انتخاب کنید

طراحی بروشور بدون استفاده از تصاویر بسیار خسته کننده خواهد بود. انسان موجودی بصری است و تمایل دارید به چیزهای جذاب و سرگرم کننده نگاه کند. پیام های متنی به ندرت این جاذبه را دارد. برای اینکه مخاطبان بروشور شما را برای خواندن انتخاب کنند باید عکس هایی که با موضوع اصلی بروشور ارتباط دارد را انتخاب کنید. اگر بودجه این کار را دارید یک عکاس برای  طراحی بروشورهای خود استخدام کنید.

 • اطلاعات تماس خود را درج کنید

اطمینان حاصل کنید که نام برند، وب سایت، اطلاعات تماس و ایمیل کسب و کار شما در بروشور قابل مشاهده است. اگر هم حسایب شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … دارید آنها را به بروشور اضافه کنید.

 • به مشتریان خود حق انتخاب دهید

همه بروشورهایی که طراحی می کنید نباید یکسان باشند. تقاضای بازار امروز تغییر کرده است و یکی از چیزهایی که می تواند شما را متمایز کند داشتن طراحی های بروشور متنوع است. شما می توانید چند بروشور با اطلاعات یکسان طراحی کنید تا به مشتریان خود حق انتخاب دهید.

 • ارزش ها را حفظ کنید

استفاده از کاغذهای با کیفیت، انتخاب فونت ها و رنگ های مناسب و اضافه کردن محتوای ارزشمند باید اهداف طولانی مدت شما را شکل دهند. استفاده از تمپلت های از قبل طراحی شده می تواند کار شما را بسیار ساده تر کند و در زمان و هزینه های شما صرفه جویی کند.

منبع : https://www.smartdraw.com/brochure/

https://creativemarket.com/blog/how-to-design-a-stunning-brochure-30-expert-tips-and-templates

توسط | 2018-10-29T14:43:33+00:00 اکتبر 29th, 2018|Uncategorized|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید