بروشور و مجلات تخصصی 2018-10-29T14:44:53+00:00

بروشور و مجلات تخصصی

بروشور ها را در ایران معمولا با کاتالوگ در یک رده قرار می دهند در حالیکه تعریف و مورد استفاده و کاربری بروشور ها با کاتالوگ متفاوت است. بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد.

توضیحاتی در مورد بروشور و مجلات تخصصی

بروشور

بروشور ها را در ایران معمولا با کاتالوگ در یک رده قرار می دهند در حالیکه تعریف و مورد استفاده و کاربری بروشور ها با کاتالوگ متفاوت است. بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می‌گردد.

به طور مثال: یک کارخانه دارو سازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشک‌ها و داروخانه‌ها ارسال می‌نماید. و همین تولید کننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیت‌های استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی، راه‌های درمان در صورت استفاده نادرست و… در بسته بندی هر محصول قرار می‌دهد.

در بروشور‌ها معمولا علاوه بر تصاویر از نقشه شماتتیک کالا هم استفاده می‌شود.

در ایران معمولا به اشتباه تمامی راهنما‌هایی را که به صورت کتابچه و یا با کیفیت کاغذ و چاپ مناسب تهیه شده باشند را کاتالوگ می‌نامند و تمامی راهنماهایی را که به صورت یک برگی و یا چند لتی، که با استفاده از کاغذ‌های نازک تر تهیه شده باشند را بدون توجه به محتوای آن بروشور می‌نامند.

کاتالوگ

کاتالوگ کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود. کاتالوگ شیوه تبلیغاتی مناسبی است تا مخاطبان بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت آشنایی بیشتر با محصولات تولیدشده در وقت و زمان کمتری باشند .
شناخت محصولات و خدمات چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی، نشان دادن تصاویر محصول یا خدمات ارائه شده، معرفی شاخه های مختلف محصول یا خدمات ارائه شده، معرفی مشخصات فنی محصول یا ساختار خدمات ارائه شده از طریق متن نوشتاری و تصاویر گرافیکی…همه و همه از عملکردهای کاتالوگ می باشند و در طراحی آن ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی بهتر استفاده می‌شود.
در کاتالوگ ها بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد)

نمونه کارهای بروشور و مجلات تخصصی